Často Kladené Dotazy

Vy se ptáte a My odpovídáme (takže se ptejte) sakal(zavináč)kores.cz

Neni to vysoko?

Těžko říci, zatím jsme tam nebyli .... ale asi je.

Proč tam?

No přece víno, steaky, zpěv! (Pamatuju si to správně, že jo?)
Když se řekne Argentina všichni si představí krávy, ale hlavně ty veliký a šťavnatý steky. Mimo to je oblast Mendozy největší vinařská oblast v Argentině. A to, že v lednu a únoru je tam léto, už asi nemusím zmiňovat.

Co znamená zkratka Plt?

Je to nová univerzální délková a objemová jednotka. Plt = PuLiTr = 18cm a 0,5 l. Doufáme, že nejpozději do r. 2010 bude pro svoji genialitu zařazena do soustavy SI. No uznejte sami, na co se učit spoustu jednotek? Je třeba to trochu zjednodušit a toto je krok tím správným směrem.

Bude vám možno zavolat?

Z výše zmíněných důvodů si sice nebereme žádné telefony, ale po vzoru jiných expedic i my zavádíme službu "Zavolej nám na kopec". Jak to provést? Kup letenku a odleť do Buenos Aires (případně Santiaga). Pak pojedeš autobusem až do Puente del Inca a vydáš se směr vrchol Aconcaguy. Cestou už na nás určitě narazíš. Budeme ti v oranžovém stanu. No a pak už stačí jen zavolat. Např. Šakaléééé, Ropááááku. No a pokud nebudem "Mimo" váš signál určitě zavoláme zpátky.

Kolik stála letenka?

Letíme z Vídně se společností Alitalia. Letenka vyšla na pěkných 22 883 Kč včetně všech letištních poplatků. (Neobsahuje odletovou taxu z Buenos Aires. Ta je 18 USD).