Náš hlavní cíl je pokusit se o výstup na Aconcaguu

Přibližný itinerář by tedy měl vypadat asi takto:

Praha - Brno - Vídeň - Buenos Aires - Mendoza - Vallecitos - CERRO EL PLATA - Vallecitos - Mendoza - Puenta del Inca - ACONCAGUA - Puenta del Inca - Mendoza - Buenos Aires a domů

Doprava

Odlétáme 23.1. 2006 z Vídně do Buenos Aires (přes Řím) se společností  Alitalia.  Po přistání budeme pokračovat místní autobusovou dopravou do Mendozy což je necelých 1100km od Buenos Aires. A pak rychle směr Vallecitos do oblasti Cordón el Plata, kde by měla začít aklimatizační část výletu.

Pro vaší lepší představu připojujeme mapku Argentiny s detailem části provincie Mendoza. Mapa PDF (227kb)

Aklimatizační část

Aklimatizaci jsme naplánovali v oblasti Cordón el Plata. Náš záměr je aklimatizovat se na jiném kopci než je Aconcagua a to z mnoha důvodů (méně lidí, časové omezení permitu, poznání jiného místa, .....).

Výstup v oblasti El Plata začíná z lyžařského střediska Vallecitos, které leží ve výšce okolo 3000 m. Cílem by měla být co možná nejlepší aklimatizace. Pokud bude aklimatizace probíhat bez problémů, rádi bychom se pokusili vystoupit na Cerro El Plata 6080m (vedle na obrázku - polovina zdrojů udává výšku 6300m), případně Cerro Vallecitos 5400m. Jak už bylo zmíněno, nejdůležitější je dobrá aklimatizace.

Po aklimatizační části se vrátíme zpět do Mendozy, kde nakoupíme potřebné zásoby, vyřídíme povolení a snad si trochu odpočineme.

 Výstup na Aconcaguu

Na Aconcaguu plánujeme vystoupit nejlehčí cestou tzv. Normálkou. Tato cesta vede ze základního tábora (BC) Plaza de Mulas 4400m. BC je vzdálen asi 2 dny pochodu (35km) z nejbližší vesnice Puenta del Inca. Na cestě je jeden tábor Confluencia 3350 m.

No a pak už jen nahoru a dolů přes některé z výškových táborů (z těch nejznámějších zmíním Plaza Canada 5080m, Nido de Condores 5590m a Berlin 5970m). Přesný postup se přizpůsobí až na místě, podle počasí, průběhu aklimatizace a našem aktuálním stavu. Pěkný plánek Normálky je tady!(245kb)

 A co pak?

Tak tady už jsou naše plány mlhavé. Vše bude záležet na čase, který nám bude ještě zbývat do odletu našeho letadla zpět domů.

Po návratu do Mendozy počítáme s návštěvou nějaké restaurace kde si dáme steak, pak zkusíme jinou restauraci a tam si dáme steak, pak další ...... steak, steak, steak. Dál možná zaútočíme na nějaký z Bodegas (vinných sklípků), kde bychom mohli "decentně" okusit místní víno. Třeba navštívíme nějaký národní park, vykoupeme se v Rio de la Plata, Atlantiku nebo se jen vysprchujeme v koupelně (to je přece taky Argentinská voda), navątívíme si Buenos Aires, ..... .